Ślubowanie klas pierwszych

26 października w naszej szkole odbyło się Ślubowanie klas pierwszych. To ważna uroczystość dla pierwszoklasistów, dlatego klasy 1A i 1B dobrze się do niej przygotowały. Z dumą i radością towarzyszyli im także rodzice. Nieco stremowani, ale z uśmiechem na buziach i w pięknych, galowych strojach, najmłodsi uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki o szkole.

W obecności sztandaru ślubowali dobrze się uczyć, być koleżeńskimi i uprzejmymi. Wreszcie zostali pasowani przez pana dyrektora specjalnym piórem, a od pań wychowawczyń otrzymali pierwsze szkolne legitymacje oraz pamiątkowe dyplomy.

Podczas występu pierwszaków wspierały starsze koleżanki z samorządu uczniowskiego i poczet sztandarowy. Uroczystość uświetniły szkolne zespoły artystyczne Piccolo oraz Cheerleaders
prezentując swoje wokalne i taneczne umiejętności, a także pierwszoklasiści w ramach programu „Tańczę w Krakowie”.

Istotną częścią spotkania w sali gimnastycznej było również pasowanie uczestniczących w treningach sportowych uczniów i uczennic z klas pierwszych na młodych koszykarzy, a przyjemną chwila otrzymania prezentów od sponsorujących zajęcia klubów.

Piękną, a chwilami wzruszającą uroczystość Ślubowania zakończył pan dyrektor życząc małym uczniom powodzenia w szkole, rodzicom dumy ze swoich pociech, a wszystkim dużo radości.