Taniec, śpiew, teatr

Koło teatralne

 Zajęcia teatralne prowadzone są w szkole od czternastu lat. Koło teatralne skupia uczniów, którzy pragną rozwijać swoje artystyczne pasje, ale też podnieść własną samoocenę, zintegrować się z rówieśnikami, ale przede wszystkim dobrze się bawić. Uczniowie na zajęciach uczą się różnorodnych technik teatralnych i plastycznych. Biorą udział w tworzeniu scenariusza, rekwizytów, strojów i scenografii. Kierujemy się zasadami wzajemnej akceptacji, szacunku i tolerancji. U nas każdy ma szansę na zagranie głównej roli i odkrycie ukrytych talentów.

Praca w teatrze rozwija wiele sfer, piękniej się wypowiadamy, umiemy się dostosować do każdej sytuacji, uwrażliwiamy się na piękno, sztukę, poznajemy światową literaturę, uczymy się jak pracować w grupie. Jesteśmy kreatywni, twórczy, pokonujemy własne słabości i akceptujemy słabości innych.

Zespoły wokalne „Pięciolinia” i „Piccolo”

Na terenie naszej szkoły od lat działają dwa zespoły z Młodzieżowego Domu Kultury im. J.Korczaka są to:

  • Zespół Piosenki Dziecięcej Pięciolinia dla uczniów klas 1-3 ,
  • Zespół Wokalny Piccolo dla uczniów klas 4-8.

Obydwa te zespoły prowadzi Pani Karina Drak . Podczas zajęć uczniowie poznają zasady prawidłowej   emisji   głosu,   poprawną   dykcję   i   prawidłowy   sposób   pobierania oddechu, doskonalą poczucie rytmu, słuch wysokościowy i pamięć oraz poszerzają skalę głosu. Kształtowana jest również wrażliwość i gust muzyczny. Ponadto, dzięki częstym próbom z mikrofonami stopniowo pozbywają się tremy ,co bardzo   pomaga stawiać   dzieciom i młodzieży pierwsze kroki na scenie oraz przygotowuje do przyszłych występów.

Zespół Pięciolinia wyspecjalizował się w tworzeniu widowisk muzyczno-teatralnych. W swoim dorobku   ma mi.   następujące   spektakle.   : Księżniczka   na   ziarnku   grochu, Jaś i Małgosia, Dwa królestwa , Szewczyk Dratewka, Calineczka, O piernikarzu i jego córce Katarzynie, Jak Ziemowit skończył siedem lat oraz wiele inscenizacji typu Jasełka, Dzień babci i dziadka czy Dzień rodziny .

Zespół Piccolo wielokrotnie uświetnił swoimi występami imprezy nie tylko na terenie naszej szkoły ale również całej Nowej Huty w swoim repertuarze mamy oprócz piosenek dziecięcych i młodzieżowych również najbardziej wartościowe utwory polskiej muzyki rozrywkowej . Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach naszych zespołów!

Szkolny zespół Cheerleaders „Sasetki z setki”

Grupa Sasetki z Setki powstała w 2010 roku, składa się z pełnych energii i dziecięcej radości uczennic Szkoły Podstawowej numer 100 w Krakowie. Dziewczynki swoimi pokazami uświetniają największe imprezy sportowe w Krakowie i okolicach – m.in.: Cracovia Maraton, mecze Euroligi koszykówki kobiet   (Wisły   Can-Pack),   mecze ektraklasy Futsal (Wieliczka-Solne Miasto). Ponadto dziewczynki próbują swoich sił w    turniejach    Cheerleaders    i    wielokrotnie    były    medalistkami    Mistrzostw Województwa Szkolnych Grup Tanecznych.

Sasetki z setki to taka taneczna rodzinka, każda dziewczynka jest w niej ważnym ogniwem. Nasze tancerki wspierają się nie tylko na parkiecie, pomagają sobie w wielu codziennych sytuacjach, przyjaźnią się i dbają o siebie wzajemnie. Uwielbiają wspólnie spędzać czas na przeróżnych aktywnościach, wakacyjnych wyjazdach i spontanicznych wycieczkach.

Dlaczego wybrałyśmy taniec ?

Taniec łagodzi obyczaje i wzmacnia organizm. Rozwija jego sprawność motoryczną, dzięki czemu ciało zyskuje ono zwinność, jest bardziej wytrzymałe ,silne oraz plastyczne. Taniec pobudza również wyobraźnię przestrzenną, uczy radzenia sobie z emocjami. Zajęcia taneczne dla dzieci znacząco zwiększają stopień pewności siebie, która jest niezwykle przydatna w dorosłym życiu. Natomiast ucząc się różnych choreografii każda cheerleaderka uczy się koncentracji, rozwagi i skupienia. Krótko mówiąc coś dla ciała coś dla ducha! Czyż to nie jest połączenie doskonałe?